Sociale medier

Sociale medier

Følg AaB på de sociale medier

Følg AaB og AaB-spillerne på Facebook, Twitter og Instagram. Se listen her.

Udover her på aabsport.dk kan du også følge AaB på en række af de mest populære sociale medier – følg links herunder til de officielle AaB-profiler, samt til Alka Superliga-spillernes egne profiler på de forskellige platforme.

AaB’s officielle side på Facebook  - www.facebook.com/aabfodbold

AaB’s officielle Twitter-profil - @aabsportdk

AaB’s officielle Instagram-profil - @aabsportdk

AaB’s officielle Youtube-kanal – www.youtube.com/aabsportdk

AaB's SLO (fankoordinator) på Facebook - www.facebook.com/sloaab

AaB's SLO (fankoordinator) på Twitter - @sloaab

 

Alka Superligaens officielle Twitter-profil - @superligaen

Alka Superligaens officielle Instagram-profil - @superligaen

 

AaB-spillerne på de sociale medier

Herunder finder du en liste over Superliga-spillernes profiler på de sociale medier:

 

Twitter -logo 

Twitter

Patrick Kristensen - @paddykr2

Jakob Ahlmann - @jakobahlmann

Rasmus Würtz - @wurtz22

Edison Flores - @edisonflores135

Christian Bassogog - @bassogog17

Rasmus Thellufsen - @rallethellufsen

Robert Kakeeto - @bartigo.r

Oliver Abildgaard - @OAbildgaard

Joakim Mæhle - @joakim_maehle

Kasper Pedersen - @kasperp93

Assistenttræner Thomas Augustinussen - @taugustinussen 

Instagram -logo -005-(1) 

Instagram

Nicolai Larsen - @nicolaiolarsen

Patrick Kristensen - @paddykr2

Jakob Ahlmann – @jakobahlmann

Markus Holgersson - @85holger

Thomas Enevoldsen - @enevoldsen87

Jakub Sylvestr - @kubosylvo

Edison Flores - @edisonflores20

Magnus Christensen - @magnuschristensen_8

Christian Bassogog - @bassochris29

Rasmus Thellufsen - @rasmusthellufsen

Marco Meilinger - @marco20meilinger

Ivan Lucic - @ilucenzo

Morten Rokkedal - @mortenrokkedal

Frederik Børsting - @borsting

Robert Kakeeto - @bartigo.r

Oliver Abildgaard - @oliverabildgaardnielsen

Sebastian Grønning - @sebgandersen

Joakim Mæhle - @joakim_maehle

Kasper Pedersen - @kasperpedersen32

Bardhec Bytyqi - @bardhecbytyqi

Assistenttræner Thomas Augustinussen - @thomasaugo 


AaB A/S
Hornevej 2
9220 Aalborg Øst

Telefon: +45 96 35 59 00
Fax: +45 96 35 59 10
Email: aab@aab-as.dk


Åbningstider

Mandag - torsdag: 9.00 - 16.00
Fredag: 9.00 - 15.00

aabsport.dk bruger cookies til statistik. Når du bevæger dig videre, accepterer du vores brug af cookies.  Luk | Læs mere